Riaditeľ školy oznamuje pracovníkom školy a žiakom, že vianočné prázdniny podľa Pedagogicko - organizačných pokynov pre školy, školské zariadenia, orgány štátnej správy v školstve a orgány územnej samosprávy na školský rok 2005/2006 a v súlade s vyhláškou MŠMŠ SR č. 122/1992 Zb. o organizácii školského roka na ZŠ a SŠ predlžuje na dni 3. až 5. januára 2006. Vyučovanie sa začína 9. januára 2006. Riaditeľ školy prosí o rozšírenie tohoto oznamu i dochádzajúcim žiakom..

• 16. 12. 2005
    V jedálni SOUse sa uskutočnila "Stužková slávnosť" žiakov 5. NTS triedy.

• 7. 12. 2005
    Uskutočnilo sa "Okresné kolo v basketbale žiakov SŠ". Na palubovke sa striedali žiaci: Varga Ľuboš - 4. NTS, Danko Tomáš - 4. M, Nízl Andrej - 4. M, Grečnár Peter - 4. M, Holec Juraj - 3. M, Záchenský Mário - 3. M, Pivarči Marek - 2. M, Boďo František - 2. ES. Po vyrovnaných zápasoch so svojími súpermi sa nakoniec naše družstvo umiestnilo na 3. mieste.

• 1. 12. 2005
    V Majstrovstvách okresu v cezpoľnom behu v súťaži družstiev chlapcov obsadila naša škola pekné 2. miesto. Družstvo súťažilo v zložení: Raček Pavol 2. ES a Hambálek Michal 1. MM trieda.

Žiaci SOUse: Zuzula Boris z 2. MM triedy, Páleník Bartolomej z 1. MM triedy a Ďurač Ladislav zo 4. M triedy sa záčastnili "Majtrovstiev okresu Zlaté Moravce stredných škôl" v stolnom tenise - súťaž družstiev. Po vyrovnaných súbojoch nakoniec obsadili vcelku úspešné 3. miesto.

• 24. 11. a 25. 11. 2005
    Uskutočnili sa tak ako každý rok "Dni otvorených dverí". Škola bola počas týchto dvoch dní otvorená pre rodičov, žiakov ZŠ i pre širokú verejnosť. Záujemcovia o štúdium na našej škole sa mali možnosť zoznámiť s prostredím školy, navštíviť triedy, dielne i učebne IVT.

• 23. 11 2005
    Okresné kolo v halovom futbale - mužstvo tvorili: Pivarči Marek - 2. MM, Raček Pavol - 2. ES, Felis Lukáš - 2. ES, Záchenský Mário - 3. M, Obercian Miroslav - 3. M, Mozeš Adam - 3. M, Danko Tomáš - 4. M, Kováč Milan - 3. SET, Šabo Vladimír - 4. NTS, Bogyo František - 2. ES, Drienovský Róbert - 2. ES a Čapo Lukáš - 1. MM. Po vyrovnaných stretnutiach sa nakoniec naše mužstvo žiakov umiestnilo na 3. mieste.

• 23. 11. 2005
    Okresné kolo v šachu - zúčastnili sa: Peter Urban - 2. MM, Tomáš Tomovič - 2. MM, Juraj Martinec - 1. MM. Veľmi pekný výsledok dosiahol Juraj Martinec, ktorý sa umiestnil na 3. mieste.

• 9. 11. 2005
    V rámci akcie "Týždeň boja proti drogám" sa uskutočnil penaltový festival - súťaž v kopaní futbalových jedenástok. Súťaž sa uskutočnila v SŠZ m.p. Zlaté Moravce. Za našu školu sa jej zúčastnili: Záchenský Mário - 3. M, Šabo Vladimír - 4. NTS, Kováč Tibor - 3. M, Raček Pavol - 2. ES, Boďo František - 2. ES a Felis Lukáš - 2. ES.

• 18. 10. 2005
    Imatrikulačný večierok - prijatie žiakov prvých ročníkov do strojárskeho cechu sa uskutočnilo v jedálni SOUse, tento rok ich bolo 60. Na večierku bola zvolená kráľovna i kráľ plesu. Kráľovnou sa stala Eva Banská z 1.T. Pekný večer pokračoval vydarenou diskotékou.

• 11. 10. - 14. 10. 2005
    Kurz na ochranu človeka a prírody - každoročne žiaci tretích ročníkov štúdijných odborov navštevujú v rámci kurzu na ochranu človeka a prírody chatu Drozdovo. Činností ktorým sa tu venujú je mnoho (úprava lyžiarského svahu, orientácia v teréne - topografia, streľba zo vzduchovky, nočný presun, chemická príprava), všetky však smerujú k jednému cieľu - vedieť si vážiť a chrániť prírodu.

• 6. 10. 2005
    Majstrovstvá okresu Zlaté Moravce v cezpoľnom behu. Zúčastnili sa žiaci: Raček Pavol - 2. ES, Kozolka Tomáš - 4. M, Hambálek Michal - 1. MM, Kováč Štefan - 1. MM, Kováč Milan - 3. SET. V súťaži družstiev sa žiaci našej školy umiestnili na veľmi peknom druhom mieste. V súťaži jednotlivcov bol najúspešnejší Raček Pavol, ktorý sa v silnej konkurencii umiestnil na 3 mieste.

• 30. 9. a 3. 10. 2005
    V týchto dňoch sa žiaci školy zúčastnili exkurzie na "Autosalón Nitra".

• 28. 9. 2005
    Konal sa večerný beh mestom Zlaté Moravce. Zo SOUse sa behu záčastnila žiačka 3. SET Daniela Mačkayová a po bojovnom výkone sa umiestnila na peknom 3. mieste vo svojej vekovej kategórii.

• 15. 7. - 15. 8. 2005
    Kompletne prerobené tieto stránky na terajšiu podobu. Prerobený celý projekt (layout), rozšírenie o niekoľko desiatok stránok, prerobená fotogaléria a množstvo ďaľších zmien a úprav. Myslím, že námaha stála za to a stránky SOUse Zlaté Moravce sa vám budú páčiť. Vaše konštruktívne názory, nápady prípadne návrhy na úpravu stránok, ktoré napíšete do knihy návštev sú vítané a cenené. Ďakujem. Bc. Stanislav Šurda Webmaster a Administrátor týchto stránok.

• 7. 7. 2005
    Úspešné ukončenie bakalárskeho štúdia
    Začiatkom mesiaca júl ukončila skupina pedagógov našej školy vysokoškolské - bakalárske štúdium na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Úspešným absolvovaním záverečných štátnych skúšok si zvýšili svoju pedagogickú kvalifikáciu a pripadlo im právo nosiť titul "Bakalár" (Bc.)

Srdečne blahoželáme! :-)

• 1. 7. 2005
    Uskutočnila sa priateľská návšteva pracovníkov COPT Kroměříž a PD Mestečko v našom učilišti. Pri tejto príležitosti sa i športovalo. Vo volejbalovom turnaji zvíťazilo družstvo SOUse Zlaté Moravce, v stolnom tenise v súťaži družstiev znovu zvíťazilo družstvo našej školy v zložení - Mgr. Milan Varga a Ing. Ján Červený. Večer sa konalo tradičné spoločenské posedenie.

• 26. 5. 2005
    Krajské kolo v orientačnom behu - 7. miesto obsadil Ľuboš Štajer - 1. ES

• 10. 5. 2005
    Okresné kolo v orientačnom behu - 3. miesto obsadil Ľuboš Štajer - 1. ES

• 17. 5. 2005
    Okresné kolo žiakov SŠ v ľahkej atletike - zúčastnili sa žiaci: Marek Nemček - 3. M (2. miesto v behu na 100m), Tomáš Kozolka - 3. M (3. miesto v behu na 200m a 3. miesto v behu na 1500m), Pavel Raček - 1. ES, František Boďo - 1. ES, Lukáš Felis - 1. ES, Marek Haveta - 1. ES, Miroslav Cirok - 1. MM, Ľuboš Varga - 3. ES (3. miesto vo vrhu guľou), Jaroslav Baláž - 3. ES, Anna Čikelová - 4. NTS

• 22. 4. 2005
    V tento deň sa žiaci i zamestnanci SOUse zúčastnili výstavy "Učeň - Mladý tvorca 2005" v Nitre. Na výstave mala prezentačný a predajný stánok i naša škola, ktorá sa prezentovala hlavne výrobkami žiakov. Spolu vystavovateľom bol i COPT Kroměříž.

• 14. 4. 2005
    Okresné kolo SŠ vo volejbale - umiestnenie nášho družstva - 3. miesto

• 7. 4. 2005
    Okresné kolo SŠ vo futbale - umiestnenie nášho družstva - 2. miesto.

Priateľské stretnutie pracovníkov SOUse, COPT Kroměříž a PD Mestečko sa uskutočnilo v PD Mestečko. Pri tejto príležitosti sa uskutočnil turnaj v basketbale, kde družstvo SOUse skončilo na 2. mieste. V súťaži jednotlivcov v streľbe na basketbalový kôš sme si však víťazstvá nenechali ujsť lebo vyhral Mgr. Milan Varga a v kategórii žien zvíťazila Ing. Jarmila Bernáthová. V kolkoch sa družstvo SOUse umiestnilo na 2. miesto a v súťaži jednotlivcov sa Ing. Pavel Kocián umiestnil na 3. mieste.

• 5. 4. 2005
    Žiaci 3. ES Paluš a Hešo sa zúčastnili súťaže Chladiarenských mechanikov.

• 31. 3. 2005
    Oslava "Dňa učiteľov", pri tejto príležitosti boli ocenení nasledujúci pracovníci školy: Ing. Beata Fazekášová - učiteľka, Ing. Jarmila Bernáthová - učiteľka a Ján Laktiš - majster OV.

• 17. 3. 2005
    Medzinárodná súťaž "Matematický klokan" - organizátorom bola firma EXAM testing a do súťaže sa zapojilo 82618 riešiteľov Z našej školy prejavilo záujem 29 riešiteľov - z nich úspešní boli: František Boďo, Lucia Reháková, Juraj Holec, Marek Valkovič, Tibor Kováč, Štefan Lukáč, Boris Gajdoš, Ján Macejko, Samuel Raffaj a Radoslav Záhorský.

• 16. 3. 2005
    Krajská súťaž žiakov SOU (odbor TAP a TEP) v písaní na stroji a PC a v úprave textu na PC sa uskutočnilo na našej škole. Umiestnenie našich žiakov:

1. Súťažná disciplína - písanie na stroji, alebo na PC v rýchlostnom odpise (TAP): Katarína Oláhová 3. PT - 5. miesto a Martina Šabíková 3. PT - 6. miesto
    2. Súťažná disciplína - úprava textu na PC v textovom editore Word (TAP): Martina Chrenková 3. PT - 1. miesto a Katarína Oláhová 3. PT - 2. miesto
    3. Súťažná disciplína - písanie a úprava textu na PC v textovom editore Word (TEP): Katarína Borčinová 4. NTS - 1. miesto a Iveta Cillingová 4. NTS - 2. miesto

• 17. 2. 2005
    Valentínska diskotéka, ktorá sa uskutočnila v priestoroch jedálne SOUse mala medzi žiakmi veľký úspech.

• 3. 2. 2005
    Krajské kolo "Olympiáda ľudských práv" sa uskutočnilo vo Vrábľoch - našu školu reprezentovala žiačka Martina Bafrncová - 4. NTS

• 27. 1. 2005
    Uskutočnili sa majstrovstvá okresu žiakov SŠ v basketbale. Naši žiaci sa umiestnili na 2. mieste - hrali v zložení: