Aktuality za rok 2001 v skratke.

• 14. 12. 2001
    "Maturitný banket" zorganizovali žiaci 5. NS v jedálni SOUse.

• 13. 12. 2001
    V Leviciach sa uskutočnilo krajské kolo súťaže Zenit v strojárstve študentov SŠ. Veľmi pekný úspech dosiahli žiaci našej školy:
    1. miesto Peter Urban - 4. M
    4. miesto Peter Magušín - 4. M

• 30. 11. 2001
    Konal sa "Maturitný večierok" 5. NT triedy v telocvični SOUse.
  • 9. 11., 10. 11., 23. 11. a 7. 12. 2001
    Škola zorganizovala "Dni otvorených dverí". Žiaci deviatých ročníkov a ich rodičia mali možnosť sa zoznámiť s učebnými a štúdijnými odbormi, výpočtovou technikou a prietormi SOUse.

• 26. 10. 2001
    1. miesto obsadil náš žiak Ján Valkovič z 2. M v stolnotenisovom turnaji SŠ okresu Zlaté Moravce.

• 11. 10. 2001
    Penaltový festival SŠ sa uskutočnil na ihrisku v Chyzerovciach. Pekný úspech dosiahli naši žiaci:
    1. miesto - Tomáš Obrcian 4. NTS
    2. miesto - Ján Taliga 3. M

• 20. - 21. 6. 2001
    Zavítali do našej školy pracovníci COPT Kroméříž a PD Mestečko na priateľskú výmennú návštevu. Pri tejto príležitosti sa uskutočnili i športové súťaže:
    Streľba zo vzduchovky: 1. SOUs Zlaté Moravce, 2. COPT Kroměříž, 3. PD Mestečko
    Stolný tenis: 1. SOUs Zlaté Moravce, 2. COPT Kroměříž, 3. PD Mestečko
    Volejbal: 1. COPT Kroměříž, 2. PD Mestečko, 3. SOUs Zlaté Moravce

• 9. - 10. 5. 2001
    Návšteva žiakov SOUse v COPT Kroměříž. Súčasťou spolupráce SOUs a COPT sú každoročné výmenné pobyty žiakov i zamestnancov oboch škôl. Chlapci si zmerali sily v nasledovných športových disciplínach:

• 7. 5. 2001
    V rámci športového dňa sa uskutočnili rôzne športové súťaže. Streľba zo vzduchovky:
    žiaci: 1. miesto - Pupák, 2. Šabík, 3. Havran, 4. Šabíková
    zamestnanci: 1. Šimek, 2. Varga, 3. Gatyáš
    stolný tenis - žiaci: 1. Kusala, 2. Pupák, 3. Horavát

• 19. - 21. 4. 2001
    V týchto dňoch sa uskutočnila v Nitre na výstvisku Agrokomplex výstava "Učeň 2001". Naše SOUse sa prezentovalo výrobkami: nášlapné automatické krmítka, napájačky pre hydinu, sťahováky, zveráky, vodárenské súpravy, výrobky z elekroniky.... Modelová učebná pomôcka "Impulzný generátor" 1Hz - 1MHz vyrobená našími žiakmi pod vedením Bc. Mikuláša Gatyáša a Mgr. Stanislava Šurdu získala ako ocenenie pohár a diplom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

• 11. 4. 2001
    Ďalší diplom do zbierky školy vybojovali futbalisti za 3. miesto v majstrovstvách kraja vo futbale SŠ

• 28. 4. 2001
    V tomto dni sa uskutočnilo slávnostné posedenie pedagogických praconíkov SOUse. Posedenie spríjemnilo vystúpenie žiačok SOUse a malé občerstvenie.

• 29. 3. 2001
    Okresné kolo vo futbale - naši žiaci získali diplom za 1. miesto a postup do krajského kola. Hrali v zložení:

• 27. 3. 2001
    SOU-chemické v Nitre usporiadalo súťaž v písaní na mechanickom písacom stroji a na počítači. Najväčší úspech z naších dosiahla žiačka 3. T Stanislava Kramárová, ktorá sa umiestnila na 3. mieste.

• 26. 3. 2001
    V Nitre sa uskutočnilo krajské kolo SOČ. Celkovým víťazom sa stali žiaci nášho SOUse Milan Martinovič a Jozef Rajnoha, ktorí pod vedením Ing. Kotorovej vypracovali SOČ na tému "Geometria rezného klinu" z odboru Technológia. Víťazi postupili do celoštátneho kola.

• 27. 2. 2001
    Štátny stenografický ústv v Bratislave usporiadal na našej škole "Štátnu skúšku z písania na mechanických písacích strojoch a na počítači. Skúšok sa zúčastnilo 22 žiačok 3. a 4. ročníka odboru TAP a TEP z ktorých bolo 15 úspešných a získalo "Vysvedčenie o štátnej skúške".

• 26. 2. - 2. 3. 2001
    Uskutočnil sa tradičný lyžiarsky výcvik, ktorého sa zúčastnili žiaci 1. ročníkov pod vedením inštruktorov Husára, Mgr. Vargu a Ing. Čepcovej.

• 20. 2. - 9. 3. 2001
    SOUse Zlaté Moravce a Sdružení přátel výtvarného umění Kroměřížska usporiadalo výtavu "Súčasných Kroměřížských Výtvarníkov". Výstava sa uskutočnila v budove SOUse.

• 29. 1. 2001
    Konečné 4. miesto obsadili v turnaji okresného kola SŠ vo volejbale žiaci našej školy. Na palubovke sa striedali hráči: