Aktuality za rok 2003 v skratke.

• 21. 11 a 22. 11. 2003
    V týchto dňoch sa v SOUse konali "Dni otvorených dverí pre žiakov ZŠ, ich rodičov a ostatných záujemcov. Všetci návštevníci mali možnosť oboznámiť sa s priestormi školy na praktické i teoretické vyučovanie. Žiaci i rodičia boli oboznámení s učebnými i študijnými odbormi, ktoré sa vyučujú na našej škole.

• 20. 11. 2003
    V tomto dni sa konalo okresné kolo v halovom futbale SŠ. Naši žiaci obsadili 1. miesto a postúpili do krajského kola. Hrali v zostave:

• 14. 11. 2003
    Uskutočnilo sa okresné kolo chlapcov SŠ v stolnom tenise - súťaž družstiev. Z našej školy sa zúčastnili:
    Ján Valkovič - 4.M
    Marek Orolín - 4.M
    Pavel Mikuš - 4. NS
    Chlapci po veľkých bojoch nakoniec skončili na 2. mieste.

• 13. 11. 2003
    V Združenej strednej škole obchodu a služieb v Zlatých Moravciach sa uskutočnil šachový turnaj. Ján Valkovič, žiak našej školy sa umiestnil na 4. mieste.

• 23. 10. 2003
    Uskutočnil sa už 28. ročník večerného behu mestom. V kategórií dorastencov sa umiestnili i žiaci našej školy a to:
    2. miesto - Jozef Hešo - 2.ES
    3. miesto - Daniela Mačkayová - 1. SET

• 15. 10. 2003
    V rámci "Dní športu 2003" sa konal v Mestskej hale Zlaté Moravce penaltový festival. Spomedzi 25 súťažiacich obsadil Štefan Horaváth - 3.M pekné 5. miesto.

• 16. 10. 2003
    Imatrikulačný večierok. Žiaci prvých ročníkov boli pasovaní do strojárskeho cechu. O priebeh a zábavu sa postarali žiaci tretích ročníkov. Po imatrikulácií sa uskutočnila diskotéka.

• 30. 6. 2003
    30. výročie spolupráce a družby medzi SOUse Zlaté Moravce a COPT Kroměříž. Pri tejto príležitosti sa uskutočnila v zasadačke SOUse výstava fotografií. Večer sa konalo slávnostné posedenie, ktorého sa zúčastnila primátorka mesta p. S. Ostrihoňová, zamestnanci SOUse a hostia z Kroměříža.

• 22. 5. 2003
    Majstrovstvá okresu v atletike. Umiestnenie a diplom za 3. miesto vo vrhu guľou získal Tomáš Šabo.

• 25. 4. 2003
    Uskutočnili sa štátne skúšky z písania na písacom stroji. Z celkového počtu 19 prihlásených skúšku úspešne absolvovalo 14 žiakov čo bolo 73,68%.

• 10. - 12. 4. 2003
    Žiaci SOUse i pracovníci sa zúčastnili výstavy UČEŇ 2003, ktorá sa konala na výstavisku Agrokomplex Nitra. Naša škola sa na výstave tradične prezentovala svojimi strojárskymi výrobkami.

• 25. 3. 2003
    Pri príležitosti "Dňa novej techniky" SZ CHKT v Nitre sa žiaci 3. ročníka nášho SOUse zúčastnili súťaže o najlepšieho mechanika chladiacej a klimatizačnej techniky SR.
    Výsledky:
    1. miesto - Jaroslav Plavý
    2. miesto - Milan Kristek
    Na tomto úspechu má svoj nemalý podiel majster p. Ján Laktiš, ktorý dokázal po odbornej stránke kvalitne pripraviť žiakov na túto súťaž.

• 19. 3. 2003
    V SOU chemickom v Nitre sa uskutočnila krajská súťaž žiakov SOU v písaní na stroji a osobnom počítači a to v rýchlostnom odpise a v spracovaní textu na počítači.

• 28. 2. 2003
    Okresné kolo SŠ vo futbale sa uskutočnilo v Obchodnej akadémii. Naši žiaci sa umiestnili na 2. mieste. Hrali v zložení: